Jak se vám líbilo s Jižánky?

"Tahle parta kamarádů – Radost, Vztek, Strach, Úzkost, Panika a Láska, dokáží chytnout za srdce. Mluví jazykem láskyplným a něžným, ale přitom neztrácejí nic na vtipu a trošce uličnictví. Pomocí příběhů nás vedou k citlivějšímu vnímaní našich pocitů, k otevřenosti a upřímnosti k sobě i druhým. Jižánci nás učí nevěšet hlavu a nesložit ruce do klína. Dodávají nám sílu, odvahu a chuť poznávat své emoce, ale i přiznat si a napravit svou chybu... což se někdy na první pohled může zdát přetěžké. Celou knihu doplňují veselé obrázky a hravé úkoly, které přinášejí radost. Milí Jižánci, přeju vám dobrou cestu k dětem a jejich dospělým!"
Janaškolní psycholog, ZŠ Chýně
Máme za sebou pohádku O Strachu, který se bál. A teď předávám slovo Pavlíkovi (7 let) - "Ahoj, mě se nejvíc líbil Strach, jak byl miniaturní. Moc se mi to líbilo." Vytiskneme si další pohádku a zase napíšeme:-). A prosím, vymyslete pohádku, aby děti poslouchaly maminku, uklízely si hračky apod. Děkujeme Lucka a Pavlík.
Luckamaminka Pavlíka 7 let
"Jižánci jsou prostě úžasní. Pomáhají nejen dětem, ale i rodičům, pojmenovat a zorientovat se ve svých pocitech a emocích. Mám dvě děti - 5 a 2 roky a oba krásně poslouchají, při úlevě, které pohádky nabízí, většinou usínají. Dávám většinou staršímu pohádku vybrat podle názvu a vždy si pocitově vybere tu, kterou zrovna potřebuje. Já jsem třeba u pohádky o žárlivosti brečela jak želva. Doporučuji všem, protože znalost pocitů se v životě rozhodně neztratí."
Nikčamaminka Anabelky a Jáši
"Tak poslední dobu čteme jen Jižánky, máme za sebou sice tak první čtyři pohádky, protože Tobík se pořád vrací ke strachu. Tu má nejraději... Na žádnou jinou knížku, co má doma, si ani nevzpomene, a že je má oblíbené. Včera, když chtěl strach, tak jsem ho donutila, že zkusíme jiné... A on mi během chvilky řekl, že tedy o Panice, která běžela na pomoc, (Já ani nevěděla, že taková je... Tu jsem mu kdysi četla jen jednou.) Taky mě překvapil, že po čtení řekl: “Mámo, mám tě rád, tátu, brášku a moji dušičku.” (to slovo je u něj neskutečný) “A taky miluju všechny lidi! ... A když se na mě zlobíte, tak mi děláte ošklivý den." Noooo to jsou obraty, které u něho neznám, ale zároveň mi to dává smysl, a to velký. Kdy bude prosím tištěná forma? Určitě se k ní budeme vracet. Jen z toho telefonu se to špatně čte. Včera byl u zubaře, měl strach, tak si hned vzpomněl na radost a jaký strach je podle něj moula, který se taky bojí. To bylo pro něho velké zjištění... Tak se pak uklidnil... Takže jen tak ve zkratce, že jsem myslela, že to ani nevnímá."
Janamaminka Tobíka
“Elišce nejstarší se to moc líbí, nejradši by to četla pořád, v klidu vydržela poslouchat, i se s ní o tom pěkně povídalo. Ti mladší moc nevydrželi poslouchat, ale my to teď máme takový špatné s odpoledním spánkem, nedaří se je moc uklidnit a zastabilizovat. A jak jsou dva tak, se vzájemně dost ruší. Každopádně dokázali docela povídat všichni tři. Bavilo je to a i pro mě to bylo příjemné zpestření a zjištění, čeho se bojí a co je zlobí. Myslím, že je to skvělý nápad. Myslím, že i postavičky jsou dobře popsané a pro děti srozumitelné a taky moc pěkně namalované.... Za nás velká pochvala!”
Hankamaminka Elišky a dvojčat
"Moc děkujeme za Jižánky. Ke čtení se teď, díky venkovním aktivitám, dostáváme o něco míň, ale když už, tak chce Tóňa Jižánky. Přiznám se, že mám pocit, že pomáhají spíš mně. Ale je pravda, že díky nim lépe obě zvládáme vztek, který je u Toničky teď projevem nespokojenosti. Co se týká úkolů, tak je Tonička v období, kdy si na ně špatně hledá pozornost. Mám pocit, že se jí špatně hledají slova, jak by některé věci vyjádřila a tak je nechce dělat. A já jí nenutím, dojdeme si k nim při dalším čtení. Děkuju za tu schopnost pojmenovávat, psát a být ."
Markétamaminka Tonči
“Tak jsem si o víkendu s mými vnoučaty Patrikem a Pavlíkem zavzpomínala na doby mých dětí, když si z kazeťáku 🙈 pouštěly pohádky. Kazeťák 📼 vyměnily mobily📱 s YouTube kanálem a místo klasických pohádek poslouchají nádherné léčivé pohádky pro děti plné emocí (a vlastně to jsou pohádky nejen pro děti). Dejte poslechnout alespoň jednu pohádku také vašim dětem 😉. Určitě se budou líbit i jim. Tyto pohádky v žádné knížce nenajdete.”
Mílababička Páti a Pavlíka
"Knížka Jižánci je velice krásná a nápaditá. Jsou v ní povídky, které vedou k zamyšlení nad postojem k životu, sobě i druhým. Měla jsem tu čest tuto krásnou knihu číst dětem ve své třídě a upřímně nevím, kdo si to užíval více 😁 já či děti 😊. Děkuji a přeji mnoho úspěchů ❤️❤️❤️."
Martinamaminka Anežky
“Začínám mít ráda ty chvíle, kdy na mě na FB vykoukne něco od Jižánků, to pak zavolám Ondru k telefonu, čtu mu pohádku, on napjatě poslouchá a je to báječný!”
Hankamaminka Ondry
"Pro nás rodiče je tato kniha další možnost, jak si s dětmi povídat o tom, co zažívají, jak se cítí a co je trápí. Je to šikovná pomůcka s krásnými příběhy a ilustracemi, která má něco navíc. Děti milují postavičky a pocity jsou pro ně najednou uchopitelnější."
Janamaminka Matyho, Toma a Antonína